Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie - strona 2drukuj

dnia w pobliżu domu doktora przechodził kataryniarz z zaniedbaną małą małpką na łańcuszku. Doktorowi zrobiło się żal zwierzęcia i odkupił ją od mężczyzny za szylinga. Inne zwierzęta nadały małpce imię Czi- Czi. Innym razem doktor przygarnął do siebie krokodyla z cyrku, którego leczył. Zwierzęciu tak spodobało się u doktora, że poprosiło o dłuższą gościnę zamieszkawszy w stawiku przed domem. Właściciele chorych zwierząt obawiali się nowego lokatora i mimo profesjonalizmu Jana woleli prosic o poradę innych specjalistów. W domu ponownie zaczęło brakowac pieniędzy. Sara zagroziła, że jeżeli Jan nie odda krokodyla z powrotem do cyrku, wówczas odejdzie. Doktor nie mógł znieśc widoku płaczącego krokodyla, więc pozwolił mu zostac, a siostra wyprowadziła się. Zwierzęta śledząc całą sytuację postanowiły pomóc przyjacielowi. Podzieliły domowe obowiązki między siebie, a część z nich otworzyła mały kramik handlując kwiatami i warzywami. Niestety ilośc zarobionych pieniędzy nie była dostateczna  i wkrótce wszyscy zaczęli głodowac.

Wezwanie z Afryki

   Pewnego jesiennego dnia nadleciała jaskółka i oznajmiła, że małpki z Afryki dowiedziały się o cudownym doktorze rozumiejącym zwierzęcą mowę i proszą o pomoc. Okazało się, że w Afryce wybuchła epidemia i wiele z nich umarło. Doktor nie wiedział skąd wziąc pieniądze na bilet. Postanowił pożyczyc łódź od znajomego, któremu niegdyś wyleczył dziecko. Ten zgodził się i doktor wraz z częścią zwierząt wybrał się w podróż. Na pokład zabrał krokodyla, małpkę Czi- Czi, psa Jipa, papugę, kaczkę Dab- Dab, sowę Tu- Tu i prosię Geb- Geb. Reszta zwierząt pozostała w domu, ponieważ i tak zapadała już w sen zimowy.

Wielka podróż
 
   Po około sześciu tygodniach podróżnicy dotarli w okolice równika. Wieśc o nadchodzącej pomocy rozniosła się wśród afrykańskich