Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie

trwały aż trzy dni, aż w końcu dwugłowiec zgodził się. Doktor był bardzo zaskoczony. Na pożegnanie wyprawiono doktorowi i jego zwierzętom wspaniałe przyjęcie.

Czarny książę

   Podróżnicy ponownie znaleźli się w kraju czarnego pana. W ciszy przedzierali się przez dżunglę, aby nikt z poddanych nie usłyszał ich. Jednak pewnego razu małpka, która wskazywała im drogę wysunęła się na przód, aby nazbierac trochę orzechów, a idący za nią zgubili się. Długo błądzili wśród drzew, aż w końcu weszli prosto do książęcego ogrodu. Straż natychmiast zaprowadziła ich przed oblicze króla, a ten z wielką radością wtrącił ich do lochu, każąc dodatkowo doktorowi myc podłogę w kuchni. Małpka w końcu dogoniła przyjaciół, jednak było już za późno. Spotkała zadumaną papugę, która uporczywie zastanawiała się, jak pomóc uwięzionemu doktorowi. Nagle nadszedł zasmucony książę Bumpo. Okazało się, że chłopiec bardzo chciałby mieć białą skórę. Papuga oznajmiła, że jest kwiatową wróżką, a uwięziony czarownik (doktor Dolittle) mógłby pomóc chłopcu. Uprzedziła też Jana, że odwiedzi go książę i zaproponowała, aby doktor w zamian za wybielenie skóry zażądał wolności i statku.

Medycyna i czarnoksięstwo

   Książę rzeczywiście zjawił się w lochu. Opowiedział Janowi o królewnie, którą znalazł  i pocałował, jak było napisane w książce. Ta jednak po przebudzeniu była nieszczęśliwa widząc nad sobą czarną twarz i stwierdziła, że wolałaby ponownie zapaśc w sen aniżeli wychodzic za mąż za czarnoskórego księcia. Doktor przedstawił młodemu następcy tronu swoje żądania i obiecał sporządzic miksturę. Długo zastanawiał się nad jej składem. Wreszcie poinformował księcia, że wszystko jest już przygotowane. Książę zanurzył twarz w przygotowanym roztworze i jego twarz stała się biała, a oczy szarawe. Bardzo ucieszył się