Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie

utworzyły pomost nad moczarami trzymając się za ręce. Umożliwiły w ten sposób ucieczkę doktorowi, który był już bezpieczny w ich państwie.

Przywódca lwów

   Doktor natychmiast oddzielił chore małpy od zdrowych. Te ostatnie zaszczepił, aby żadna z nich nie zaraziła się już groźną chorobą. Następnie rozkazał wybudowac specjalny dom, w którym ustawił łóżka dla chorych. Zdrowe małpki opiekowały się nimi, jednak było ich zbyt mało. Doktor poprosił o pomoc króla lwów. Ten jednak poirytował się prośbą, a inne zwierzęta sugerując się jego decyzją również odmówiły. Gdy król wrócił do domu i opowiedział żonie o całym zajściu lwica oburzyła się. Ich mały synek zachorował i bardzo chciała zwrócic się z prośbą o pomoc właśnie do doktora, a mąż swoim postępowaniem zamknął tę drogę ratunku. Nakazała królowi wrócic do lekarza  i nakłonic poddanych do włączenia się w akcję uzdrawiania małp. Po dwóch tygodniach wszystkie małpki były już zdrowe, a epidemia zakończyła się szczęśliwie.

Narada Małp
  Małpy dowiedziawszy się, że doktor musi wrócic do domu bardzo się zasmuciły. Postanowiły w jakiś sposób odwdzięczyc się dobremu człowiekowi za pomoc. W tym celu zarządziły długą naradę, podczas której nie mogły zdecydowac się, co podarują Janowi. Ostatecznie uzgodniły, że doktor otrzyma dwugłowca.

Najrzadsze zwierzę

   Dwugłowiec był bardzo rzadkim okazem. Posiadał dwie głowy na przeciwległych końcach tułowia, a każda z nich zakończona była rogiem. Małpy postanowiły złapac zwierzę, jednak było to bardzo skomplikowane, gdyż nawet gdy dwugłowiec spał, jedna z jego głów czuwała. W końcu zrobiły okrąg chwytając się za ręce i otoczyły dwugłowca. Opowiedziały mu historię doktora i poprosiły by zgodził się pojechac z nim do Anglii, gdzie Jan mógłby zarabiac pieniądze pokazując  zwierzę innym ludziom. Negocjacje