Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Doktor Dolittle i jego zwierzęta - streszczenie

zwierząt. Niestety pewnego dnia statek doktora rozbił się o skały. Szczęściem w nieszczęściu był fakt, że wszyscy pasażerowie ocaleli i zdołali dotrzec na stały ląd. Na brzegu morza spotkali czarnoskórego mężczyzny, który zabrał ich przed oblicze tutejszego króla państwa Jollinginka.

Polinezja i król

    Król mieszkał w domu z gliny wraz z królową, Ermintrudą. Nie zgodził się na podróżowanie doktora po swoim kraju. Opowiedział, że kiedyś odwiedził go biały człowiek, którego bardzo gościnnie przyjął. Niestety ten wykorzystał jego dobroc i zabił wiele słoni dla ich cennych kłów, a następnie nagle odjechał. Król obawiając się o bezpieczeństwo swojego kraju rozkazał wtrącic Jana z towarzyszami podróży do więzienia. Doktor bardzo się zasmucił, że nie zdoła pomóc biednym małpkom. Wtedy papuga wpadła na pewien pomysł i obiecała doktorowi, że wkrótce go uwolni. Poleciała do sypialni króla i przemówiła do niego głosem Jana. Zastraszyła władcę podając się za wielkiego czarownika, że jeżeli nie wypuści więźniów na jego kraj spadnie epidemia i odleciała. Ptaka zauważyła małżonka króla. Przerażony król spełnił żądania, zanim kobieta opowiedziała mu o swoich podejrzeniach dotyczących oszustwa. Doktor i jego zwierzęta byli już jednak daleko.

Małpi most

   Oszukany król zaangażował do pościgu cały swój dwór. W tym czasie doktor ze zwierzętami wędrowali przez dżunglę tajemnymi drogami wskazywanymi przez małpkę Czi- Czi. Spali na miękkim sianie, zajadali się słodkimi owocami opowiadając sobie śmieszne historie. Po pewnym czasie zbliżyli się do granicy państwa Jollinginka z państwem małp. Chore zwierzęta słysząc nadchodzącą pomoc tak się ucieszyły, że zaczęły głośno krzyczec. Wtedy pościg królewski zorientował się, gdzie znajduje się doktor. Gdy już prawie schwytano uciekinierów, sprytne małpki